قیافه

باز ما چند روز ننوشتیم همه چی بهم ریخت!! حالا نمی دونم از کدوم یکی بنویسیم، "که هر کدامش صفحه ها می طلبد از برای خویش".

  • از گلدن گلاب و اصغر فرهادی و بازتابهای معرکه ای !!! که داشت و تحلیلهای غریبی که روی فیلمش خوندم،
  • از قیمت دلار و سکه و کلا اوضاع اقتصادی، (که شبیه درآمد بیل گیتس شده. که ازش می پرسن درامدت چقدره؟ میگه الان رو میگی یاااا ...الان رو میگی؟)
  • از جنجال به راه افتاده برای عکسهای گلشیفته و مصاحبه لیلا حاتمی،

ولی نه! موضوعی که بیشتر از همه ی اینها تو دلم آشوب میسازه مربوطه به یک دوست. دوستی که اگر چه طرز فکرهای متفاوت سیاسی داریم، اما دوست هستیم که بماند، نسبت فامیلی هم داریم. هیچ کدوممون باورمون نمی شد که تو گزینش برای یک شغل دولتی رد بشه. به یارو گفته مشکل من چی بوده؟ جواب شنیده که "تو قیافه ات نمی خوره که بچه حزب اللهی باشی!!" "ضمناً خانمت هم چادری نیست". و او بدون تحقیقات و در همون مرحله اول مصاحبه ی حضوری رد شد!!

یعنی بماند که تو اعتقاداتت چیه و طرز فکرت چطوریه. یا آیا میتونی از پس این شغل بربیای یا نه. برای ما در وهله ی اول قیافه ات مهمه. و بعد هم چادر!! خانمت (و نه حجاب خانمت)

آره، این بنده خدا هم خوش قیافه است و هم خوش پوشه. موهاش هم به قیافه اش میاد. ریشهاش هم کوتاهه. حالا گویا اینها با مختصات "بچه حزب اللهی ها" فرق داره. جالبه که رفیق ما دوست صمیمی مشترکی با همین مسوول گزینش داره که هیچ وقت نخواست ازش استفاده کنه. میگفت شاید این کار باعث بشه که منو قبول کنن در حالیکه حق کس دیگه ای باشه. حالا فهمید که این طرز فکرش برای اون سیستمی که می خواد توش کار کنه، ذره ای اهمیت نداره. مهم ظاهرشه. و ظاهر خانمش.

نهایت کار اینکه اون دوست مشترک، توصیه ای کرد. پرونده دوباره به جریان افتاد. از این بابت خوشحالم، از اینکه اون به هدفش نزدیکتر شد. اما از این طرز برخورد به شدت خشمگینم. رفتاری که در هر کدام از موضوعات تیتروار اول این پست نیز ردی قوی از آن دیده می شود.

 

  

/ 7 نظر / 13 بازدید
مجید

ناقلا نگفته بودی دوست حزب الهی هم داری[چشمک]

هاجر

سرور جان کجه دری خاخر جان؟ کامنت بل حیفه [نیشخند]

حسین

خواستم ابراز احساسات کنم دیدم در قالب کلام نگنجید. اما از اینها گذشته، نگران شدم... در فکرم برای یک شغل دولتی اقدام کنم.

شبنم

یعنی واسه خانم ها هم چادری بودن شوهراشون اجباریه ؟[چشمک]

عمه بچه

سلام، مصاحبه ليلا حاتمي كجا بود؟ نخوندمش :( چي گفته؟ كاش لينك ميدادي.

معصومه

دست رو دل ملت نزارین که همه شاکین.......با هر تفکری و با هر پوششی......